קרן מלגות קציר
בר עליון
דלג על בר עליון
בר ימין
דלג על בר ימין
Banners
דלג על Banners
לאתר קרן רש"י
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
למידע נוסף על המילגות שלנו:
דלג על למידע נוסף על המילגות שלנו:

למידע נוסף על המילגות שלנו:

*
*
להגשת בקשה למילגה  

"אם תרצו אין זו אגדה"

אם חד הורית, מכללת ספיר, 2014


צהריים טובים לסגל האקדמי ובראשם הדיקן, תורמים נכבדים וסגל אנשי קרן קציר,
בטרם אתחיל את דבריי, אדגיש כי אני מאוד נרגשת ואם אבלע מילה או שתיים, אני בטוחה שתסלחו לי.


אני עומדת כאן מולכם, ונושאת דברים בשמן של האימהות החד הוריות. אני רועדת כעלה נידף ברוח, מאחר ואין זה מעמד פשוט עבורי, זהו מעמד גדול ומכובד ואין בפי מספיק מילים, על מנת לתאר כיצד קרן אור אחת מופלאה שינתה את חיי ואני מניחה שגם את חיי חברותיי.
כמו לכל הילדים היו לי הרבה חלומות, אבל חלום אחד תמיד כיכב וזרח מעל כולם – ללמוד באקדמיה. אשתמש בקלישאה שחוקה ואומר שלא גדלתי עם כפית זהב בפה וכל חיי נלחמתי כדי להגשים את חלומותיי, אבל זה היה חלום טיפה גדול – כלכלית. אך, כמילות השיר "יש דברים נסתרים, לא נבין לא נדע, נעשה גם דברים שנראים בלי סיבה...". לא ויתרתי ונרשמתי ללימודי המכינה במכללת ספיר, בעזרתה של אמי המיוחדת, למרות ועל הידיעה בתוככי הלב, שלא אוכל להמשיך וללמוד לתואר הראשון.

דרכי ב"קציר" החלה לפני כשנתיים, עת הגשתי בקשה למלגת לימודים לאימהות חד הוריות. נרגשת ומפוחדת ניגשתי לראיון שמן הסתם יכריע את חיי. קיבלו את פני נשים חייכניות, רחומות ושלוות עיניים בחום ובאהבה. חלקתי איתן את קורותיי, מבלי שהבנתי איך ולמה, הן גרמו לי לעשות כן. מסתבר שגם הנפש מקבלת תיקון בקרן קציר ולא רק מסלול החיים. יצאתי בתחושה מדהימה מאותו ראיון והבשורה המופלאה לא איחרה להגיע. זכיתי. אין לכם אלא לשער לאיזה דציבלים הגיעו שאגות השמחה, עם קבלת הבשורה.


חיי השתנו ללא היכר. נפתחו בחיי חלונות ודלתות לעולמות שלא סברתי שקיימים. עולם האקדמיה נחשף לנגד עיניי במלוא עושרו ויופיו. מצאתי עצמי קוראת מאמרים, ספרים, גומעת כל נושא בשקיקה ועושה שיעורי בית – אני כן אני. ילדיי רואים את אמם שוקדת על הספרים והמחברות ואני מבקשת שקט, כי אני לומדת למבחן והם זורקים כבדרך אגב, "אמא מה נסגר?" אבל אני יודעת שהם גאים, הם שואלים, הם מתעניינים, הם רוצים לדעת איך היה לי ופתאום אני מוצאת את עצמי משתוקקת להודיע להם איזה ציון קיבלתי בקורס כזה או אחר – רוצה שילמדו ממני, רוצה שיחקו אותי, רוצה שיהיו גאים – והם גאים. אין מתנה יותר גדולה מזו, למעט העובדה הפשוטה שהם בחיי.


היום יותר מתמיד אני גאה להיות אמם, כי אני מהווה מודל לחיקוי, להצלחה, לכך שאם הם רק ירצו השמיים הם הגבול – "אם תרצו אין זו אגדה" ואם לא תרצו, הרי כל אשר סיפרתי לכם אגדה הוא ואגדה יוסיף להיות" – בזכות קרן קציר האגדה הפכה למציאות.

 

תודה לקרן קציר ולבנות המקסימות הדר ואיילת ואני מדברת בשמן של כל האימהות המקסימות החולקות איתי את ספסל הלימודים שבזכותן אין זו אגדה, אלא המציאות במלוא יופיה והדרה.

עבור לתוכן העמוד