קרן מלגות קציר
בר עליון
דלג על בר עליון
בר ימין
דלג על בר ימין
Banners
דלג על Banners
לאתר קרן רש"י
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
למידע נוסף על המילגות שלנו:
דלג על למידע נוסף על המילגות שלנו:

למידע נוסף על המילגות שלנו:

*
*
להגשת בקשה למילגה  

אתנחתא קלה מהיירוטים והאזעקות

לכבוד:
קרן קציר צוק איתן – יולי 2014


אני  אם חד הורית לומדת במסלול הרב תחומי במכללת ספיר, נתמכת ע"י קרן קציר במסלול חד הוריות. בעקבות המצב הביטחוני בדרום הוצע לי ולילדתי להתארח בכפר ויצו ניר העמק בעפולה.

 

שמחתי והחלטתי להיענות בחיוב להצעה, בעקבות החוסר שקט הסורר בדרום, נתבקשתי להיות אחראית ואיש קשר למהלך הטיול, עשיתי זאת בשמחה רבה. בהגיענו לניר העמק התקבלנו בזרועות פתוחות והמון אהבה, בהתחלה ע"י ישראלה אם הבית בכפר שקיבלה אותנו בברכה והובילה אותנו ישירות לחדר האוכל, שכולם יתרעננו ויוכלו ולאחר מכן חלוקת חדרים, קיבלנו את הבניין הכי חדש ויפה בפנימייה, גם החדרים היו נעימים ונקיים ומסודרים. היה מועדון גדול ששם גם הילדים והאימהות נפגשו יחדיו והייתה אינטגרציה נפלאה ביותר, לאחר קבלת החדרים וכול אם עם ילדיה התמקמו, ניכנס לתמונה אדם בשם מוטי נתנאל מנהל הפנימייה, אדם נעים הליכות אנושי חייכן וסימפטי ואטי בתפקידו. הוא העביר לי לו"ז למהלך השהייה שלנו בכפר, כבר באותו היום היה פעילות מקסימה לאימהות ולילדים עם הליצן מיקי שהצחיק את הילדים והרקיד אותם ושימח מאוד, לאחר מכן הייתה ארוחת ערב, הפעלות יצירה לילדים, והקרנת סרט בדשא.

 

הילדים והאימהות היו מאוד מרוצים ושמחו שניתנה להם האפשרות לאתנחתא קלה מהיירוטים והאזעקות. למחרת ביום שישי נסענו באוטובוס לחוף גיא בטבריה מטעם הכפר ע"י הלוז שניתן לנו, היה מרגש ועוצמתי המפגש בין כול האימהות והילדים הייתה חוויה נפלאה וכולם עם חיוך ענק על הפנים, כולם קיבלו כרכים ופירות וחטיפים וארטיק קרח לא היה חסר דבר. לאחר חזרתנו לכפר התארגנו לקבלת שבת וחגגנו בחדר האוכל, יחד עם מתארחים נוספים מכפר עזה שגם הם שהו שם. הייתה קבלת שבת מרגשת חמימה וטעימה, לאחר סיום היה מופע של זמר אורח אונרי בן סימון ברחבת הדשא, ששר והרקיד ושימח ונתן לאנשים להשתתף בקריוקי כולם מאוד נהנו ופרגנו על האירוח המדהים, שלא ציפו לו ולא היה מובן מראש. ביום שבת הייתה ארוחת בוקר והבריכה הייתה פתוחה, המצטרף מפעיל אדם מאוד נחמד שהתנדב להביא ציוד ולהפעיל את כולם, היה שמח וססגוני בנוסף היו פרסים שחולקו לילדים שזכו בתחרויות.

 

אחר הצהריים הייתה שיחה עם פסיכולוג ועובדת סוציאלית, שהגיעו למקום על מנת שתינתן אופציה למבוגרים בלבד, לפרוק את הקשיים שהם מתמודדים איתם במהלך תקופת המלחמה, ואיך ולו מעט להתגבר על הפחדים. לאחר מכן היה ארוחת ערב ופעילות של יצירות אימהות וילדים ביחד, חוויה מאוד פסטורלית ומרגשת, בסיום הפעילויות היו מגשי פיצות ושתייה שהובאו מאנשים נפלאים מעפולה, שרצו לחזק ועם המון אמפתיה כלפי אנשי הדרום, זה היה מאוד מחמם את הלב ומרגש, שמחנו להכיר אנשים נפלאים אלו ששוכנים בתוכנו, חלק מאתנו עם ישראל. למחרת ביום ראשון ההינו אמורים להתפנות חזרה לדרום, רוב הגדול של האימהות והילדים לא רצו ללכת רצו מאוד להישאר, אסתי מנהל הכפר ביחד עם מוטי וצוות קציר, הוחלט לבסוף להשאיר עוד יום נוסף, מתוך דאגה רבה ואכפתיות ענקית ולב רחב שרק בעם ישראל ישנם אנשים נפלאים אנושיים וחמים, שפותחים את הלב ומסייעים לעם שלהם בדרך הטובה ביותר. באותו יום ראשון היה לאחד הילדים יום הולדת של גיל חמש, החלטנו לחגוג לו עם כול הילדים והאימהות, קיבלנו שפע ממתקים חטיפים עוגות ובלונים, ובנוסף המון משחקים ללא סוף זה היה קסום ומרטיט את הלב, בנוסף הגיע אדם מעפולה שהביא משחקים ממתקים ופיצוחים, רצה לשמח את הילדים זה היה מחזה עילאי ומעלה חיוך ואושר.

 

בהמשך נודע לנו שתגיע ליום הולדת להכיר אותנו ולגלות אמפתיה ולהתרגש ביחד עם כולנו נשיאת ויצו הגברת טובה בן דוב, שמחנו לקבל אותה בברכה ולהודות לה, על הנתינה האין סופית והרצון לפתוח את הדלתות של ויצו כפר הנוער ניר העמק, ללא שום סייג ולתת לנו את כול המענה הנדרש מעל ומעבר. בהגיע השעה חגגנו את מסיבת היום הולדת בליווי האורחים הנכבדים, כולם כיבדו אותנו בנוכחותם וזה היה מאוד מרגש. אני יכולה לומר בשמי ובשם כול האימהות והילדים המקסימים, לאורך כול תקופת האירוח הנפלאה שקיבלנו, הרגשנו שעוטפים אותנו בהמון אהבה ואמפתיה ורצון שיהיה רק טוב לנו ולילדים. זה היה מיושם בזה שללא הפסקה אנשי ההנהלה של ניר העמק, היו אתנו בקשר באופן ישיר וללא הרפיה, כול מה שרק רצינו וגם מה שלא הגיע כול הזמן שזה אומר חטיפים קורונפלקסים  מעדנים עוגות ללא סוף, משחקים חדשים בכמויות לילדים, חלב, לחם, שוקולד, שלוש ארוחות, פיצות, מוצרי ניקיון, דאגו לסדר יום שינעם לנו, לאימהות ובטח לילדים שלא ישתעממו לרגע.

 

אין לי מילים לתאר את המערך הנפלא שרקמו לנו, זה היה אוטופיה אידיליה מבחינתנו במצב השרוי והלא הגיוני במדינה.

אנחנו רוצים להודות מקרב לב על האמפטיה והאכפתיות והרצון לעזור באופן נחרץ, על כול הזמן האין סופי שהיו סביבנו זה לא היה מובן מאליו, אנחנו שמחנו להכיר אנשים נפלאים אלו ולהכניס אותם לחיינו.

 

תודה ענקית על הכול הייתם לנו עוגן בשעת צרה, ושימחתם את ליבנו ושאלוקים תמיד ישמח גם אוותכם ואת בני משפחתכם,  וכן ירבו אנשים טובים ונפלאים כמוכם. באהבה ענקית ענת רובין האימהות והילדים של מכללת ספיר וקרן קציר.   

עבור לתוכן העמוד